Dremel F013CS12JM BluePrint CS12JM 12V Portable Saw Station 12V compact saw, saw station and case 1 x 12V 2.0 Ah battery and quick charger
Dremel
Articlenr. F013CS12JM
EAN 4053423304237
Description
More Information
FAQ
Description
Bosch Green F013CS12JM BluePrint CS12JM 12V Portable saw station 12V compact saw, saw station and case 1 x 12V 2.0 Ah battery and quick chargerSpecial features
- Saw with confidence
- Compact brushless 12V saw with integrated laser guidance.
- Includes an assortment of attachments and guides for the best cutting experience.
- Carbide Multi-Material saw blade: versatile blade for cutting most materials.
Technical data.
- Product width: 39,500 mm
- Speed no load: 0 50 rpm
- Blade thickness: 1,500 mm
Scope of delivery
- Saw station case
- CS12V compact saw
- 12 V, 2 Ah battery
- Dremel quick charger
- 1x Multi-Material saw blade, 85 mm
- Cutting guide
- Dust extraction adapter
- Hexagon Wrench
- Bevel risers, clamp (2 pieces), material support
- Manual
More Information
| EAN | 4053423304237 |
|---|---|
| Order Number | F013CS12JM |
| Manufacturer | Dremel |
| Voltage (V) | 12 V |
FAQ
Customer Questions
Recently Viewed Products
updateQty(e)"
type="number"
pattern="[0-9]{0,5}"
inputmode="numeric"
min="1" max="10000" :value="qty"
value="1"