Weller WLTSL10IR80 Soldering tip screwdriver 10mm WLIR80
Weller
Articlenr. WLTSL10IR80 | EAN 037103346674
Description
More Information
FAQ
Description
Weller WLTSL10IR80 Soldeerpunt schroevendraaier 10mm WLIR80
Bijzondere kenmerken
  • Screwdriver tip 10.0 mm voor soldeerbout WLIR80 van Weller
  • The tip is easily replaceable and ideally suited for all your electronic soldering tasks.
Belangrijke kenmerken
  • Screwdriver tip 10.0 mm
  • The 10.0 mm screwdriver tip helps divert heat to solder joints wider than 10.0 mm on printed circuit boards and can also be used for heavy soldering applications
  • Toepassingen
  • Wire splicing (<4AWG), heat sinks, residential repairs, earth connection modifications, stained glass and automotive.
  • Eenvoudige puntwissels
Technische gegevens
  • Point diameter/tip width: 10 mm