HiKOKI Accessories 380084 BSL36B18X Multivolt Battery 36V 4.0Ah/ 18V 8.0Ah Li-Ion
HiKOKI Accessories
Articlenr. 380084
EAN 4549115282841
Description
More Information
FAQ
Description
HiKOKI 380084 BSL36B18X Multivolt Battery 36V 4.0Ah/ 18V 8.0Ah Li-Ion
Special features
- MULTI VOLT One battery pack, two volt classes - the new, innovative MULTI VOLT batteries.
- The 36 V li-ion battery packs are interchangeable with cordless 18 V power tools.
- Intelligent connection technology makes it possible.
- Depending on the power tool, the voltage automatically switches to 18 V or 36 V.
Technical data
- Battery capacity (Ah) 4.0 - 8.0
- Battery voltage (V) 18 - 36 V
- Battery composition Li-ion
- Battery charging time (min.) 45
More Information
| EAN | 4549115282841 |
|---|---|
| Order Number | 380084 |
| Manufacturer | HiKOKI Accessories |
| Battery capacity | 4.0 Ah |
| Voltage (V) | 36 V |
FAQ
Customer Questions
Recently Viewed Products
updateQty(e)"
type="number"
pattern="[0-9]{0,5}"
inputmode="numeric"
min="1" max="10000" :value="qty"
value="1"